Picture
Wbrew pozorom wyburzanie budynków jest bardzo skomplikowanym procesem, w którym prawidłowo wykonane obliczenia i odpowiednio dobrana technika stanowią podstawę bezpieczeństwa wykonania zadania. W dużych miastach, szczególnie w ich centrum, nowe inwestycje wymuszają wyburzanie starych, zniszczonych budynków. Kluczową rolę odgrywa doświadczenie wykonawcy oraz narzędzia pracy. CatDem70 to innowacyjne wyburzeniowe koparki nowe produkcji amerykańskiej, które zostały zaprojektowane z myślą o pracach rozbiórkowych. Dodatkową opcją jest zastosowanie przedłużki (wydłużonego ramienia) o długości 3 lub 5m, co umożliwia pracę na większych wysokościach. Maszyny te posiadają także szybkozłącze hydrauliczne, rozsuwane lub nieruchome podwozie oraz RMS – system nadzorujący stabilność koparki. Seria CAT nadaje się do wykonywania zadań przy największym wysunięciu wysięgnika.

Zwrócono szczególną uwagę na komfort i bezpieczeństwo operatora. Nawet wielogodzinna praca znacząco ogranicza zmęczenie pracownika z tego względu, iż zastosowano szereg rozwiązań, takich jak: przestronność i ergonomiczność kabiny operatorskiej, możliwość odchylenia kabiny do tyłu, intuicyjny panel sterowania, dzięki któremu można dokonywać wyboru odpowiedniego osprzętu, tylna kamera, która w znaczący sposób przyczynia się do podwyższenia bezpieczeństwa operatora oraz dodatkowy monitor, na którym opcjonalnie można sprawdzić widok z końca ramienia.


W ramach serii CAT przeznaczonej do wyburzania maszyny budowlane występują w czterech postaciach: Dem30 odznacza się niewielkimi gabarytami i prostym wysięgnikiem, natomiast reszta wmontowane ma wysięgniki typowo przeznaczone do wyburzania oraz robót ziemnych. Przy instalacji przedłużki, której długość wynosi 5m, zasięg modelu Dem50 równa się 23 m, Dem70 osiąga 31m, natomiast Dem100 – 45m.


 


Comments
Leave a Reply