Picture
Wiele osób nie znosi swojej pracy. Są oni chorzy na samą myśl, że jutro wstanie nowy dzień a oni jak zwykle będą musieli udać się do miejsca gdzie odbywa się wyścig, każdy kopie pod każdym dołek a szew jest niemiły do granic możliwości. Nie wspominając już o marnej wypłacie, która niekiedy nie wpływa nawet na nasze konto na czas. Jak temu zaradzić? Można zmienić pracę. 

Będziemy mieć szczęście jeśli znajdziemy dobrze płatną pracę, w zgranym i przyjaznym zespole dowodzonym przez ludzkiego szefa. Zamiast jednak szukać może lepiej pomyśleć o własnej działalności? Szczególnie teraz gdy nowi przedsiębiorcy mogą starać się o dotacje europejskie. Trzeba jednak się śpieszyć bowiem w 2013 kończą się dotacje unijne. Kto może starać się o taki finansowy zastrzyk? O dotacje z Unii Europejskiej mogą starać się zarówno duże firmy jak i małe przedsiębiorstwa. Najważniejsze jednak, że o takie wsparcie mogą starać się też osoby fizyczne a więc wszyscy, którzy zaczynają rozkręcać swój biznes. Niestety otrzymanie takiej dotacji nie należy do najłatwiejszych ze względu na formalności jakie trzeba spełnić i dokumenty jakie należy wypełnić. Warto jednak starać się o dofinansowanie ue gdyż pożyczki te są często bezzwrotne i nieodpłatne. 

Dotacje te w przeważającej mierze przeznaczane i przyznawane są na rozwój i zakładanie małych przedsiębiorstw (również tych jednoosobowych) czy też na realizację przedsięwzięć i projektów. Starając się o takową dotację trzeba być przygotowanym na drogę czystej biurokracji. Na szczęście wszystko jest doskonale opisane na stronach internetowych Funduszy Europejskich. Jeśli nie wiemy jak się do tego zabrać czy jak przez to przejść zawsze możemy powierzyć to specjalistycznym firmom, których na naszym rynku na szczęście niemało.

 


Comments
Leave a Reply